AJKÁRA UTAZUNK A HARMADIK FORDULÓBAN

Szabó Noémi

KBSC archívum 2022.12.31-ig

A Merkantil Bank Liga 2019/2020-as szezonjának harmadik fordulójában ismét egy idegenbeli meccs vár a Kazincbarcikára, ugyanis vasárnapi ellenfelünk az Ajka csapata lesz.

Az FC Ajka az NB2 egyik újoncaként nyitotta a szezont, hiszen a 2018/2019-es szezonban a három harmadosztályú csoport közül elsőként ők harcolták ki a feljutást. A nyugati csoport bajnoka 71 ponttal végzett az első helyen, ami 22 győzelemből, 5 döntetlenből és csupán 3 verségből adódott össze, így 12 ponttal előzték meg a második helyen végző és 59 egységet gyűjtő Érdi VSE-t. A csapat gólerősnek bizonyult az előző szezonban, hiszen a góllövő lista első helyezettje 23 találattal Nagy Mihály lett , a harmadik helyen 19 góllal Oláh László végzett és összességében 85 alkalommal találtak be soros ellenfeleik kapujába.

A nyári átigazolási időszak alatt teremészetesen az Ajka is erősítette keretét, hiszen a távozók oldalára csak Kalász Milán és Molnár Tibor írható, miközben az érkezők névsora jóval hosszabb, hiszen Görgényi Dávid (Vác), Lengyel Béla (Budaörs), Nagy István (Credobus Mosonmagyaróvár), Deczki Máté (Stoke City) , Kapronczai Gergely (MTK), , Lakatos István (Soroksár), Markó Róbert , Molnár Dominik (Paks II), Nagy Barnabás (MTK), , Soltész Dominik István (Bp. Honvéd-MFA), Stoiacovici Dávid (Bp. Honvéd), Szabó Norman (Vác) is az FC Ajka játékosai a 2019/20-as svajnokságban. Mindemellett a Magyar Labdarúgó Szövetség új, a kooperációs szerződésekre irányuló szabályozásának köszönhetően a Budapest Honvéddal kötöttek együttműködést, mely azt jelenti, hogy az Ajka csapata hétről-hétre olyan 21 év alatti  fiatal játékosokkal egészülhet ki, akik az első osztályban az adott fordulóban nem, vagy 45 percnél kevesebbet játszottak.

A számos jó igazolás ellenére az Ajka sem kezdte valami jól a bajnokságot, hiszen két forduló után a Váccal holtversenyben a tabella utolsó poziciójában foglal helyet. Az első mérkőzésüket hazai pályán a WKW ETO FC Győr ellen veszítettek 0:1-re, a második meccsen pedig a Duna Aszfalt TLC otthonában 90. percben szerzett szépítő találatuknak köszönhetően 2:1-es eredménnyel zártak. A Kazincbarcika múlt héten szerzett egy pontot Soroksáron, a szerdai Békéscsabai mérkőzésen pedig 1:2-es vereséggel kényszerültünk elhagyni a pályát, ennek értelmében nem vár egy könnyű meccs a csapatokra, hiszen mindkét együttesnek nagyon fontos, hogy pontot/pontokat szerezzen és bizonyítson az idei harmadik mérkőzésén.

2019. AUGUSZTUS 11. 19:00
FC AJKA - KAZINCBARCIKA
Ajkai Városi Sportcentrum
8400, Ajka Sport utca 16
Jegyárak: diák/nyugdíjas: 500 Ft; felnőtt: 1000 Ft
( 4 éves kor alatt és hölgyeknek a belépés díjtalan)

A harmadik fordulóban ismét ugyanazon napon, azaz vasárnap játszik mind a 20 NB2-es csapat (20, mert ugyan a Balmazújváros másodfokon sem kapott versenyengedélyt a fellebbviteli licencadó bizottságtól, mégis elutazik Szolnokra). Négy mérkőzés 17:30-tól, öt 19:00-tól és egy 20:00 órától kerül majd megrendezésre. A forduló párosításai a következőek: