HAZAI PÁLYÁN NYERT A BÁNHORVÁTI

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei első osztályú bajnokságban első hazai mérkőzését játszotta fiókcsapatunk a Bánhorváti. A találkozó tizennyedik percében Mezőssy Levente szerzett vezetést a vendégek, majd Kazvinszki Jácint egy perccel később egyenlített is és ezt követően is mezőnyfölényben játszott a csapat, viszont ekkor előnyre még nem sikerült szert tenniük. A szünetet követően is jól kezdett a Bánhorváti, ennek eredménye először a hetvenedik percben mutatkozott meg, ekkor Lukács Gergő talált be a sajóbábonyi kapuba, majd Arday Dominik a hetvenötödikben növelte a vezetést. 3-1-es állásnál a vendégek még tudtak szépíteni, így a találkozó vége is tartogatott izgalmakat, viszont az eredmény már nem változott, így második győzelmét is megszerezte a Bánhorváti.

Mátyás József nyilatkozata:

"Az első félidőt jól kezdtük, de a rúgott gólok helyett hátrányba kerültünk, de szerencsére hamar tudtuk egalizálni az eredményt. Ezután az ellenfél kontráit magabiztosan hatástalanítottuk és nagy fölényben birtokoltuk a labdát. A második félidőt is jól kezdtük, jöttek a helyzetek és a gólok is, de 3-1 nél ahelyett hogy lezártuk volna a mérkőzést, a semmiből kaptunk egy gólt ami élessé tette a végjátékot. De megérdemelten nyertük, igazi csapatmunka volt, hisz a cserék is jól szálltak be."

Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 1. osztály
3. forduló
Bánhorváti - Sajóbábonyi VSE 3-2 (félidőben 1-1)
Helyszín:
 Bánhorváti SE Sportpálya
Gólszerzők: Kazvinszki Jácint 15', Lukács Gergő 70', Arday Dominik 75' illetve Mezőssy Levente 14', Sebők Balázs 85'