VERESÉG GYIRMÓTON - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

A Merkantil Bank Liga utolsó előtti őszi fordulójában léptünk pályára a Gyirmót FC Győr otthonában. Idei tizenhetedik bajnokinkon sem volt más a cél, mit az elmúlt hetek rossz szériáján javítani és ponttal hazautazni, ez sajnos ezúttal nem sikerült. A találkozót a hazai mutatójukon javítani kívánó vendéglátóink kezdték jobb iramban. Nagy Patrik és Simon András sorra dolgozták ki a veszélyesebbnél-veszélyesebb helyzeteket, melyeket hol Megyeri Gábor védett ki bravúrral, hol védőink hatástalanítottak. A számtalan gyirmóti támadást követően már igencsak benne volt a levegőben, hogy ezek közül egyet hamarosan sikerül gólra váltani. A harmincegyedik percben Simon be is vette kapunkat. Nem volt elég, hogy a hazaiak vezetést szereztek, a gólt követően még kapusunk is megsérült, így a harminchatodik percben Megyeri II Gábor váltotta Megyeri Gábort. 1-0-ás előnyt követően csapatunk mindenképp törekedett az egyenlítésre, Laczkó és Pálinkás is próbálkoztak Hársfalvi kapuja előtt, azonban a találkozó második gólját sem mi szereztünk. Az első játékrész négy perces hosszabbításában Kovács Milán növelte kettőre a hazaiak előnyét.
A szünetben vezetőedzőnk csak egy cserét eszközölt és az első igazán komoly lehetőség is nevünk mellé került, Miután Laczkót buktatták a hazai tizenhatoson belül a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyesnél maga a sértett állt a labda mögé, azonban Hársfalvi védte azt, így nem sikerült szépíteni. A hatvanharmadik percben viszont már láthattunk egy újabb gólt, a gólszerző is barcikai játékos volt, azonban ez sajnos a hazaiak előnyét gyarapította. Nagy Patrik szabadrúgását követően nagy kavarodás alakult ki kapunk előtt, a labda pedig végül Székely Dávid fejéről pattant be a gólvonal mögé, 3-0. A tetemes előnyre szert tett hazaiak vezetőedzője három ponton frissítette csapatát, ahogy Varga Attila is szintén három cserét hajtott végre a hatvanhatodik percben. A találkozó hátralévő perceiben is mindkét csapat előtt adódtak kissebb-nagyobb lehetőségek, melyeket gólra váltani ezúttal már sem nekik, sem nekünk nem sikerült, így maradt a 3-0.
A Gyirmót elleni mérkőzést követően most rendezzük sorainkat, hiszen bajnokit legközelebb november 27-én 13:00-tól játszunk majd a Kolorcity Arénában, amikor is az MTK Budapest csapatát látjuk majd vendégül.

Csertői Aurél:

"Nagyon akartak a fiúk, hiszen javítani szerettünk volna hazai mérlegünkön. A helyzeteink alapján nagyobb arányú győzelmet is szerezhettünk volna, de ami a lényeg, hogy az első perctől kezdve uraltuk a játékot és megérdemelten nyertünk. A helyzetkihasználásunkon javíthatnánk, de ne legyünk elégedetlenek., csak gratulálni tudok csapatunknak."

Varga Attila:

"A játékosok hozzáállásával ma sem volt probléma, nem az a gond, hogy ne akarnák megnyerni a meccseket! Hajtanak, küzdenek becsülettel. Több pontunknak kellene lenni figyelembe véve azt, hogy mennyi helyzetünk van mérkőzésenként! A mai mérkőzésen is a domináns, döntő momentumokat a hazaiak megoldották, mi sajnos még tizenegyesből sem tudtunk betalálni! Óriási a szakadék ezt látni kell! Dávid és Góliát csatáját láthattuk!"