VERESÉG A BÉKÉSCSABA ELLEN - ÖSSZEFOGLALÓ, EDZŐI ÉTRTÉKELÉSEK

Előzetesen nagy reményekkel vártuk a mai tavaszi rajtot, hiszen minden jel arra mutatott, hogy csapatunk téli felkészülèse a lehető legjobban sikerült. Mai ellenfelünk a Békéscsaba együttese volt, akik ellen mindenképp revansot szerettünk volna venni az őszi 6-1-es vereség miatt. Vendégeink azonban már a kezdést jelző sípszó után rögtön támadásba lendültek, hogy mihamarabb megszerezzék a vezetést, ennek a hatodik percben meg is lett az eredménye. Czékus a szélről passzolt vissza Kitlnek, akitől a középen jól helyezkedő Puskás Gábor kapott labdát, ezt kapura is lőtte, így megszerezte a találkozó első gólját. 0-1 után mihamarabb egyenlíteni akartunk, támadásaink azonban eredménytelenek maradtak. A mérkőzés második találata is a csabaiak neve mellé került az első félidő ráadásában, Lukács Raymond növelte csapata előnyét kettőre. A második félidő tizenhatodik  percében egy védelmi hibánkat kihasználva ismét megrezzent a barcikai kapu hálója, akkor Czékus Ádám volt eredményes. A már 3-0-ás vendég vezetésnél vezetőedzőnk, Varga Attila cserékkel igyekezett a Kazincbarcika teljesítményét feljavítani. Pályára lépett Kállai Zalán, Székely Dávid, Takács Tamás és Benkő Péter, valamint tétmeccsen is bemutatkozott kék-sárga színekben Kovács Bence. A frissítés mondhatni sikerült is, hiszen voltak gólveszélyes szituációk, amikkel viszont a békéscsabai hálóőr, Póser Dániel rendre megbirkózott.  Az sem segítette dolgunkat, hogy az előnyüknek köszönhetően vendégeinknek inkább csak a védekezésre kellett összpontosítani. A három perces hosszabbításban végül sikerült szépítenünk, Szekszárdi Milán ellen követtek el szabálytalanságot a békéscsabai tizenhatoson belül, melynek következménye egy büntető volt. A labda mögé Süttő Attila állt, aki magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest, 1-3 és véget is ért a találkozó. Jövő héten Budafokon folytatjuk és reméljük ott már sikerül ponttal/pontokkal gyarapítani bajnoki egységeink számát.

Varga Attila nyilatkozata:

“Amikor heteken keresztül gyakorolsz valamit és jól sikerül a felkészülésed, működnek a dolgok, majd elérkezik a bajnoki mérkőzés és ennek talán tíz százalékát sem kapod vissza edzőként, annak ez az eredménye. Volt tíz-tizenkét szögletünk, legalább harminc beadásunk, amikből talán egyetlen egy labdát sikerült elfejelnünk. A Békéscsabának lehet kevesebb lehetősége volt, de nagyon jó százalékban használta ki őket. Ezért nem is marad más hátra, szeretnék szívből gratulálni az ellenfelünknek! Nyilván nem lehet ilyen rosszul kezdeni mérkőzést és természetesen nem lehet ilyen rosszul kezdeni a bajnokságot sem. Van mit átbeszélnünk, úgyhogy holnap egy húzós nap elé nézünk.”

Blrázs István Gábor értékelése:

“Nagyon jól kezdtük a mai mérkőzést szerencsére az első helyzetet sikerült értékesíteni, ez meghatározta a továbbiakat. A második félidőben kicsit átengedtük a területet a hazai csapatnak, megpróbáltunk a kontrákból veszélyeztetni, ez többé-kevésbé sikerült is. Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, egy apró lépést tettünk a céljaink elérése érdekében. Gratulálok a srácoknak!”

Merkantil Bank Liga 21. forduló
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC - BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1-3 (félidőben: 0-2)
Gólszerzők: Süttő Attila (b.) 90+3' illetve Puskás Gábor 6', Lukács Raymond 45+2', Czékus Ádám 51'
Sárga lapok:  Lukács Raymond 43' , Zvara Levente 59', Bora György 93'